01.02.2019.

Šodien notiek informatīvā onkoloģisko saslimšanu profilakses dienā “Esi gudrāks par vēzi”

Šodien, 1.februārī, no pulksten 10:00 līdz 18:00 ikviens tiek aicināts piedalīties informatīvajā onkoloģisko saslimšanu profilakses dienā “Esi gudrāks par vēzi”! Tirdzniecības centrā “Origo” un Rīgas Dzelzceļa stacijas Centrālajā zālē visas dienas garumā notiek dažādas aktivitātes – apmeklētāji var klausīties speciālistu lekcijas, konsultēties ar ginekologu, urologu, gastroenterologu, dermatologu un pacientu atbalsta biedrībām, kā arī preses konferencē kopumā uzzināt par onkoloģisko situāciju Latvijā.

Pasākuma ietvaros no plkst. 14:00 līdz 15:00 Rīgas Dzelzceļa stacijas Centrālajā zālē norisinājās preses konference, kurā Latvijas Onkologu asociācijas, Latvijas Psihoterapeitu biedrības, Latvijas Ginekologu un Dzemdību speciālistu asociācijas, Latvijas Urologu asociācijas un Latvijas Dermatovenerologu Asociācijas pārstāvji runāja par onkoloģisko situāciju un tendencēm Latvijā.

 

Vēl līdz 18:00 varat paspēt apmeklēt pasākumu. Ārpusē, pie Rīgas Dzelzceļa stacijas pulksteņa ar Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstuli, ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījumu ir iespējams bez maksas veikt augstvērtīgu krūšu dziedzeru mamogrāfijas izmeklējumu MFD mobilajā mamogrāfā.

Tirdzniecības centra “Origo” 3.stāva B ēkas telpās darbojas četri konsultatīvie punkti, kuros gan sievietes, gan vīrieši var konsultēties ar vairākiem speciālistiem. Ginekoloģijas punktā ir iespēja uzzināt par krūts un dzemdes kakla skrīningu, kā arī olnīcu vēzi. Uroloģijas punktā kungi var iegūt informāciju par prostatas vēzi un tā profilaktiskajām pārbaudēm. Gastroenterologs atbild uz jautājumiem par zarnu vēža diagnostiku un skrīningu, savukārt dermataloģijas punkts ir veltīts ādas saslimšanām, to simptomiem un informācijai par to, kādu pazīmju gadījumos ir vērts konsultēties ar ārstu.

Tāpat tirdzniecības centra “Origo” 3.stāva A ēkas telpās norisinās tematiskas lekcijas, kurās par onkoloģiskām saslimšanām un to diagnostiku stāsta dr. Krista Arcimoviča, par veselīga uztura nozīmi vēža profilaksē runā uztura speciāliste Nelda Karpenska-Allaža. Geštaltterapeite Elīna Zelčāne vērš uzmanību uz to, kāpēc onkoloģijas profilaksē ar pozitīvu domāšanu vien nepietiek jeb aicina piedalīties diskusijā par to, ko nozīmē patiesas rūpes par sevi un savu veselību.

Rīgas Dzelzceļa stacijas Centrālajā zālē apmeklētājus konsultē Latvijas psihoterapeitu biedrība, kā arī krūts vēža pacientes un viņu līdzcilvēki var aprunāties ar krūts vēža pacienšu atbalsta biedrības “VITA” un labdarības fonda “Rozā vilciens” pārstāvjiem.

Uz speciālistu lekcijām un krūšu veselības pārbaudi mobilajā mamogrāfā esiet laipni aicināti iepriekš pieteikties pa tālruni +371 25404241, norādot vārdu, uzvārdu un interesējošo aktivitāti.