05.09.2016.

Veselīga iespēja rīdziniekiem – semināri sēdoša darba veicējiem

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar biedrību “Veselībai un attīstībai” rīdziniekiem rudenī turpina piedāvāt iespēju bez maksas apmeklēt uztura speciālistu un fizioterapeitu seminārus, kā arī piedalīties fitnesa treniņos pieredzējušu speciālistu uzraudzībā.

Veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes ir mūsu enerģijas avots pat vissīkākajiem dzīvības procesiem. Ja uzņemtais un organisma fizioloģiskajos procesos patērētais enerģijas daudzums nav līdzsvarā, tiek traucētas vitāli svarīgas organisma funkcijas, piemēram, vielmaiņas procesi un imūnsistēmas darbība, tādējādi ietekmējot arī cilvēka garīgās un fiziskās darbspējas.

Ikdienas enerģijas patēriņš un vielmaiņas intensitāte vislabvēlīgāk tiek ietekmēta tad, ja sabalansēts uzturs ar pietiekamām fiziskajām aktivitātēm ir līdzsvarā, tādēļ semināri notiek ciklu veidā, katrā ciklā iekļaujot divas nodarbības. Ikvienam rīdziniekam būs iespēja klātienē bezmaksas uzzināt kā ar efektīviem, taču vienkāršiem paņēmieniem pārtiku un fiziskos vingrinājumus pārvērst enerģijā un spēkā, kā panākt, lai darba procesā varētu iegūt vairāk enerģijas, kā vairot dzīvesprieku un attīrīt savu organismu, kā arī daudz citus vērtīgus ieteikumus, kas noderēs ikdienā visa mūža garumā. Laba veselība ir spēcīga motivācija, lai mainītu ikdienas paradumus, kas savukārt būs lielisks ilgtermiņa ieguldījums.

Nodarbībās par veselīgu un sabalansētu uzturu tiks stāstīts par cilvēku fizioloģiskajiem procesiem un gremošanas sistēmas nozīmi veselības saglabāšanā, sabalansētu uzturu, produktu uzturvērtību un  uzturvielu attiecību pārtikā. Šajās nodarbībās padomus sniegs ne tikai uztura speciālisti, bet arī fizioterapeiti, kuri dalīsies ar ieteikumiem kustību un balsta aparāta sistēmas uzlabošanai. Savukārt fitnesa nodarbībās pieredzējušu speciālistu uzraudzībā visiem būs iespējams izkustēties treniņā ar ļoti iedarbīgiem vingrinājumiem, lai stiprinātu stāju un attīstītu dziļo ķermeņa muskulatūru, kā arī atslogotu tās ķermeņa daļas, kas sēdoša darba vai mazkustīguma ietekmē negatīvi tiek ietekmētas visvairāk.

Semināru norises laiki un tēmas:

 

 

Aicinām piedalīties vienā semināra ciklā: uztura lekcijas otrdienu vakaros un fitnesa nodarbības trešdienu vakaros.

Lai pieteiktos nodarbībām, lūdzam rakstīt uz e-pastu: aveseliba@inbox.lv, jo vietu skaits ir ierobežots.

veselībai un attīstībai

RDLD_LOGO_01