20.06.2024.

Aicinām topošos un jaunos vecākus apmeklēt bezmaksas vecāku skolas nodarbības

Rīgas valtspilsētas pašvaldības Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociāciju aicina topošos un jaunos vecākus uz bezmaksas nodarbībām.

Nodarbību mērķis ir izglītot par grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā aktuālajām veselības veicināšanas tēmām.

Nodarbībās par grūtniecības periodu, tā norisi un sagatavošanos dzemdībām sertificētas vecmātes vadībā tiks iekļauta teorētiskā daļa par grūtniecību, tās norisi, fizioloģiskajām un emocionālajām pārmaiņām grūtniecības laikā, veselīgu uzturu, fiziskajām aktivitātēm, sagatavošanos dzemdībām, dzemdību priekšvēstnešiem un citām veselības veicināšanas tēmām grūtniecības laikā. Praktiskās daļas gaitā tiks apgūta pareiza elpošanas tehnika, dzemdību pozas, relaksācijas paņēmieni u.c.

Nodarbībās par jaundzimušā aprūpi un hendlingu sertificēta fizioterapeita vadībā tiks stāstīts par jaundzimušā fizioloģiskajām īpatnībām – jaundzimušā beznosacījuma refleksi, nervu sistēmas attīstība, komunikāciju signāli, zīdaiņa miega un nomoda stāvokļi. Tiks apskatītas tēmas – drošas vides iekārtošana, kā nomierināt mazuli un kā palīdzēt viņam apjaust savu ķermeni, ilgtermiņā nodrošinot simetrisku un pilnvērtīgu attīstību, kā mazināt mazulim tonusu jeb muskulatūras sasprindzinājumu un tml. Praktiskā daļa ietvers padomus par mazuļa aprūpi, praktiskus demonstrējumus uz mulāžas par pareizu mazuļa pārtīšanu, ģērbšanu, nešanu, celšanu, pārvietošanu un tml.

Nodarbībās par bērna zīdīšanu un ar to saistītiem jautājumiem sertificēta zīdīšanas konsultanta vadībā tiks sniegtas zināšanas un praktiski padomi atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem par dažādiem ar zīdīšanu saistītiem jautājumiem – mātes piena nozīmi, zīdīšanas uzsākšanu pirmajās stundās un dienās pēc dzemdībām un tās veiksmīgu turpināšanu, pareizu un ērtu zīdīšanas pozu mammai un bērnam, krūšu kopšanu zīdīšanas laikā, mātes uzturu zīdīšanas laikā, bērna piebarošanu, zīdīšanas noslēgšanu. Tiks stāstīts, kā atpazīt un risināt zīdīšanas problēmas – sāpīga zīdīšana, piena trūkums, piena kanālu nosprostojums, nepietiekams bērna svara pieaugums u.c.

Nodarbībās tiek gaidīti topošie un jaunie vecāki, kā arī citi ģimenes locekļi.

Katra nodarbīga ilgst 60 minūtes.

Nodarbību grafiks un pieteikšanās šeit.

Sīkāka informācija: tālr. nr. 27054346, e-pasts: info@zidit.lv.

Pasākuma norise var tikt fotografēta.

Foto: Victoria Borodinova/Pexels