29.12.2017.

Laimīgu 2018.gadu!

Jau pavisam drīz sagaidīsim jauno gadu. Jaunas cerības, jauni mērķi un sapņi, kurus piepildīt. Viena no lietām, kuru viens otram vēlam, sveicot jaunajā gadā, ir veselība. Par savu veselību pirmkārt ir jādomā mums pašiem. Lai jau pašā gada sākumā nenāktos apmeklēt ārstniecības iestādes, jāatceras dažas elementāras lietas.

! Jaungada naktī daudzus no mums priecē salūti. Paši bieži vien šaujam raķetes, lai iepriecinātu sevi un savus tuviniekus. Rīkojoties ar pirotehniku, ir jābūt īpaši piesardzīgiem. Jau pirms tās lietošanas – to iegādājoties, jāievēro piesardzība. Pirotehniku vajadzētu iegādāties tikai specializētos pirotehnikas veikalos, tādā veidā gūstot pārliecību par preces kvalitāti. Pirms pirotehnikas lietošanas vienmēr izlasiet lietošanas instrukciju un lietojiet pirotehniku atbilstoši šai instrukcijai. Šaujot raķetes, nedrīkst tās vērst pret sevi vai citiem. Labāk atturēties arī no vietām, kur tuvumā ir mājas, automašīnas vai citas lietas, ko raķetes var sabojāt. Pārliecinies, ka pirotehnika nenokļūst bērnu rokās. Bērni īpaši bieži gūst dažādas traumas.

Piedāvājam iepazīties ar Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta sagatavotajiem plakātiem par drošu pirotehnikas lietošanu.

! Lai gan šogad sinoptiķi jaungada naktī salu un sniegu nesola, ja plānojat atrasties ārpus telpām kaut vai tikai uz neilgu laiku, jāatceras, ka jāapģērbjas atbilstoši laika apstākļiem. Pavadot laiku jaukā un jautrā kompānijā, iedzerot kādu šampanieša glāzi, ir viegli nepamanīt, ka esam jau nosaluši un saaukstējušies vai pat apsaldējušies.

! Pieskatīsim viens otru, it īpaši bērnus un jebkuru cilvēku, kam iespējams par sevi parūpēties ir mazākas, ievērosim mērenību, svinot jaunā gada atnākšanu, kā arī drošību un piesardzību visās situācijās. Tad arī gads ne tikai atnāks, bet arī būs veselīgs un laimīgs.