24.07.2018.

Māras dārzā notiks “Ģimenes sporta dienas” atklāšana

 

Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros aicina piedalīties “Ģimenes sporta dienas 2018/2019” atklāšanā un arī turpmākajās ģimenes sporta dienu aktivitātēs. Šogad vēl notiks piecas sporta dienas augustā un četras septembrī. Vēl divdesmit sporta dienas turpināsies 2019.gada vasarā. Visas ģimenes sporta dienu aktivitātes būs bezmaksas un norisināsies dažādos Rīgas parkos, ko daudzi jau ir iecienījuši kā savu atpūtas vietu.

Ģimenes sporta dienām ir olimpiska devīze – GALVENAIS IR PIEDALĪTIES!  Vēlēšanās aktīvi un interesanti pavadīt kopīgo laiku ar ģimeni ir galvenie priekšnoteikumi, lai piedalītos “Ģimenes sporta dienās 2018/2019”. Ģimenes sporta dienu olimpisko garu palīdzēs uzturēt Olimpisko spēļu dalībnieks kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks un Latvijā labākais skrituļslalomists Miks Zvejnieks.

Sporta dienās būs iekļautas vairākas sporta spēļu disciplīnas visai ģimenei,  ko arī pēc tam var spēlēt gan ģimenes, gan draugu lokā, gandrīz jebkurā vietā, bet jo īpaši – brīvā dabā. Visas ģimenes sporta dienu aktivitātes notiks kopā ar klīnikas “Piramīda” instruktoriem, kas paskaidros, kā pareizi izpildīt vingrinājumus, pastāstīs par katra vingrojuma nozīmi un ietekmi uz mūsu organismu.

Ģimenes sporta dienas ir lieliska iespēja bērniem kopā ar vecākiem izmēģinātu dažādus sporta veidus un kopīgi cīnīties par sportiskās ģimenes titulu. Ģimenes sporta dienās būs iespēja izmēģināt regbija spēles metienus, iziet florbola šķēršļu joslu un sacensties lidojošā šķīvīša distancē. Būs arī volejbola elementu apguve un  jau iecienītas aktivitātes – futbola bumbas  sišana vārtos un metieni ar basketbola bumbu. Savukārt mazākie sporta dienu dalībnieki kopā ar vecākiem varēs paši izgatavot netradicionālus sporta inventārus no ikdienā izmantojamiem priekšmetiem, piemēram, piepildīt ar smiltīm plastmasas pudeles un izmatot tās kā hanteles. Savukārt treneri parādīs vingrinājumus, kurus ar šādām pašu izgatavotām hantelēm varēs izpildīt visa ģimene kopā, atpūšoties pludmalē vai jebkurā citā atpūtas vietā. Ģimenes sporta dienu ietvaros pirmo reizi notiks “Lecamauklu čempionāts”, kurā sacentīsies visi sporta dienu dalībnieki,  noteiktā laika intervālā izpildot maksimālo lēcienu skaitu. Aktīvākie sporta dienu dalībnieki saņems piemiņas un veicināšanas balvas.

“Ģimenes sporta dienas 2018/2019” atklāšana notiks otrdien, 31.jūlijā, Māras dārzā, plkst. 17:00.

Atklāšanas pasākumā visi dalībnieki varēs spēlēt lielformāta šahu, dambreti, sist futbola bumbu vārtos, piedalīties florbola šķēršļu joslā, pārbaudīt komandas garu regbija piespēlēs un lidojušo šķīvīšu lidināšanā, uzspēlēt badmintonu un volejbolu ar citādākiem noteikumiem un izlēkāties ar lecamauklām. Tie, kas nekrās punktus komandai, piedaloties kādā no distancēm, varēs aktīvi darboties dažādu sporta veidu treniņu vietās un izmēģinot nepieciešamo inventāru. Jaunākie pasākuma apmeklētāji kopā ar vecākiem varēs izgatavot paši savu sporta inventāru.

Lai kopā ar ģimeni varētu piedalīties Ģimenes sporta dienā, krāt punktus un saņemt balvas, pirms pasākuma nepieciešams reģistrēties teltī pasākuma teritorijā.

Ģimenes sporta dienas tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros. Projekta mērķis ir organizēt izglītojošus un veselību veicinošus publiskos pasākumus Rīgas pašvaldības teritorijā.

Sīkāka informācija, sazinoties ar Sarmīti Cinovsku, tālr. nr. 29197788, e-pasta adrese sarmite.cinovska@2c.lv

 

Foto no gymflow100.com