04.06.2018.

Kā roku mazgāšanu pārvērst jautrā ballītē?

 

Ikviena mamma zina, cik bieži jāatgādina mazajiem par roku mazgāšanu. Nav jau tā, ka viņi negribētu to darīt, vienkārši pa vidu visām interesantajām lietām kaut kas tik garlaicīgs piemirstas… tomēr mammām gribas, lai jāatgādina būtu pēc iespējas retāk! Un tas ir iespējams tikai tad, ja mazulim roku mazgāšana ir interesanta.

Izrādās – par to ir domājušas ne tikai mammas, bet arī kāda ļoti īpaša mūzikas un rotaļu pedagoģe. Orff studijas pasniedzēja, mūziķe un pedagoģe Rebeka Arhipova ir izstrādājusi īpašu roku mazgāšanas nodarbību “Tīro roku festivāls” ar dziesmām, dejām, animācijas filmiņu skatīšanos, burbuļu pūšanu un citām atrakcijām. To pavisam drīz varēs izmēģināt tepat Rīgā – Veselīga dzīvesveida dienā 9. jūnijā. Turklāt pavisam par brīvu!

Rebeka ir uzaugusi muzikālajā Busuļu ģimenē, ieguvusi gan pūtēju orķestra diriģenta, gan mūzikas skolotāja un koru diriģenta diplomus. 25 gadus spēlējusi Talsu pūtēju orķestrī. Tagad atraktīvā pasniedzēja strādā ar dažāda vecuma bērniem mūzikas studijā Orff, kur vada nodarbības bērniņiem no 3 gadu vecuma. Līdztekus mūzikai Rebekai ir vēl kāda aizraušanās – viņa strādā par Dakteri Klaunu un psiholoģiski palīdz atvieglot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā. Darbs ar bērniem ir Rebekas ikdiena, un mazie ķipari ap viņu spieto kā bites ap medu. Kaut vai tāpēc vien ir vērts pieteikties – būs interesanti!

“Tīro roku festivāla” nodarbība saturiski ir paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Tomēr Veselīga dzīvesveida diena ir ģimenēm, bērniem un senioriem draudzīgs pasākums, tāpēc arī vecākiem brāļiem un māsām, kā arī vecākiem un vecvecākiem būs pieejams plašs aktivitāšu klāsts. Nodarbības laikā vecāki varēs droši atstāt savus lolojumus pasniedzējas Rebekas pieskatīšanā un paši doties izmēģināt kādu pieaugušo aktivitāti.

Veselīga dzīvesveida diena norisināsies 9. jūnijā Centra sporta kvartālā, Barona ielā 116A un Rīgas Skolēnu pilī. “Tīro roku festivāla” nodarbības būs pieejamas Skolēnu pils telpās. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, lūdzam vecākus pieteikt bērnus iepriekš, zvanot uz tālruni 28305097.

NODARBĪBU LAIKI:

13:00 – 13:40

14:00 – 14:40

15:00 – 15:40

16:00 – 16:40

 

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.

 

Foto: Andres Chaparro/pexels