18.05.2020.

Rīgā tiek atsāktas bezmaksas ciguna nodarbības!

 

Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros atkal aicina rīdziniekus apmeklēt ciguna nodarbības klātienē. Protams, apmeklējot nodarbības jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības.

Ciguna vingrošana ir Ķīnas medicīnas – 5000 gadu senu un iedarbīgu zināšanu kompleksa sastāvdaļa. Šie vingrojumi ir ļoti vienkārši izpildāmi un neprasa īpašu sagatavotību, lokanību, priekšzināšanas vai vecuma ierobežojumu.

Vingrojumu pozitīvais efekts, kas izpaužas dažādos veidos, bet īsumā raksturojams kā veselības uzlabošanās un dzīves kvalitātes paaugstināšanās, ir pierādīts arī mūsdienu zinātniskajos pētījumos. Ciguna prakse var uzlabot imunitāti – tas arī ir pierādīts.

Pastāv trīs ciguna paveidi – reliģiskais, kaujas un medicīniskais. Medicīnisko jau 5000 gadu veselības uzlabošanai praktizē Ķīnas un Dienvidaustrumāzijas izdzīvotāji. Tagad tas ir kļuvis populārs arī Rietumu pasaulē – savas efektivitātes, drošuma un vieglās pieejamības dēļ. Latvijā ar medicīnas cigunu profesionāli nodarbojas Latvijas Austrumu vingrošanas asociācija.

Latvijas kontekstā ciguna metodi tiek saprast kā atveseļošanas vingrošanu, atbrīvotu no svešas mistikas un reliģiskiem uzskatiem, metodoloģiski pielāgotu mūsu Latvijas iedzīvotāju mentalitātei. Ārstnieciskais ciguns ir oficiāli apstiprināta metode (kods M08), un sertifikātu tās izmantošanai izsniedz Latvijas Ārstu biedrība. Patlaban medicīnas ciguna elementus aktīvi izmanto arī fizioterapeiti. RSU Tālākizglītības fakultātē ārstniecības personas var apgūt medicīnas cigunu.

Nodarbības vadīs Latvijas Austrumu vingrošanas asociācijas licencētas programmas “Ciguns-instruktors” (RD IKSD licence DIKS-17-318-ail) sertificētas instruktores.

Nodarbības notiks Rīgas centrā, Purvciemā, Grīziņkalnā, Teikā, Latgales priekšpilsētā, Ziepniekkalnā, Imantā, Vecmīlgrāvī.

Pirms nodarbības obligāti jāpierakstās pie instruktores, jo vietu skaits grupās ir ierobežots – vienlaicīgi nodarbībā var piedalīties ne vairāk kā 25 cilvēki (24 dalībnieki + treneris), ievērojot distanci 2 m. Līdz ārkārtas situācijas beigām nodarbību laikā tiks nodrošināti drošības pasākumi saskaņā ar valdības prasībām.

! Lūdzam iedzīvotājus izvērtēt  savu veselības stāvokli un neapmeklēt nodarbības, ja ir kādi saslimšanas simptomi vai slikta pašsajūta, kā arī iedzīvotājiem ar hroniskām slimībām izvērtēt nepieciešamību ierasties uz nodarbībām.

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.

Pasākuma laikā apmeklētājiem tiks lūgts aizpildīt anketu ar personu datiem, dati tiks apstrādāti saskaņā ar Datu aizsardzības regulu.