30.05.2018.

Apmeklē lekcijas Veselīga Dzīvesveida dienā un uzzini visu par veselības veicināšanu!

 

Mēs zinām, ka veselīgs dzīvesveids ir svarīgs. Tomēr daudzi joprojām uzskata, ka aiz šīs frāzes slēpjas neskaitāmas stundas sporta zālē, pārtikšana no salātiem vien un atteikšanās un lielas daļas dzīves mazo prieku. Lai uzzinātu, kas patiesībā ir veselīgs dzīvesveids, kā arī dzirdētu ieteikumus no speciālistiem, ikviens rīdzinieks tiek aicināts apmeklēt Veselīga dzīvesveida dienu 9. jūnijā!

No 12.00 līdz 17.15 Rīgas Skolēnu pilī, Krišjāņa Barona ielā 99, Veselīga Dzīvesveida dienas ietvaros, norisināsies ārstu lekcijas. Tās vadīs pieredzējuši un profesionāli veselības nozares speciālisti. Ar savām zināšanām un padomiem dalīsies kardiologs, fizioterapeits, onkologs, uztura speciālists, narkologs, ergoterapeits, pulmonologs un pediatrs. Lekcijas būs bez maksas, un to starplaikos, kā arī pēc tām, būs iespējams aprunāties ar speciālistiem un uzdot sev interesējošus jautājumus.

Lekciju tēmu klāsts paredzēts plašai auditorijai, tāpēc ikkatrs spēs atrast sev saistošu tēmu. Tiem, kuri pievērš īpašu uzmanību savam uzturam, noteikti būs interesanta uztura speciālistes Gundegas Rudzītes-Aņiščenko lekcija „Ēd, kusties, priecājies!”, kuras laikā varēs uzzināt, kā un kāpēc aizstāt neveselīgos gaļas izstrādājumus ar veselīgām uzkodām. Pediatre Liene Smane skaidros, kāpēc bērni tik bieži slimo un vai to iespējams atrisināt ar vakcīnām. Tāpat tiks arī apspriestas tādas tēmas kā sirds veselība, atkarību risks, plaušu veselība un daudz kas cits.

Kā īpašs jaunums šogad paredzētas praktiskas uztura meistarklases senioriem! Tajās uztura speciālistes stāstīs, kādēļ lētie gaļas izstrādājumi nav veselīgi, kāda ir to saistība ar onkoloģiskām saslimšanām un uz vietas piedāvās pagatavot veselīgas alternatīvas. Meistarklases vadīs 2 uztura speciālistes, mācot gatavot veselīgas uzkodas, kuras, protams, varēs arī nogaršot un novērtēt.

Lekcijas aicināts apmeklēt ikviens, tomēr ierobežoto vietu dēļ, lūdzam uz sev interesējošajām lekcijām pieteikties laicīgi. Tiekamies 9. jūnijā!

Pieteikšanās, zvanot uz tālruni 28305097. Lūgums norādīt vārdu, uzvārdu un interesējošo lekciju (-as) vai uztura meistarklases laiku!

LEKCIJU PLĀNS:

 

Laiks

Lektors Tēma Tēmas izklāsts
12:00-12:35 Ainārs Rudzītis

Kardiologs

 

Mīli savu sirdi – kusties! Profilaktiskie pasākumi ikvienam senioram, lai uzturētu savu sirdi labā formā.

 

12:40-13:15 Anda Mačuļska

Fizioterapeite

Stājas ietekme uz bērnu veselību Pareizas stājas nozīme bērna attīstībā un pašsajūtā. Mūsdienu riski stājai  – to atpazīšana un pasākumi to samazināšanai.

 

13:20-13:55 Guntis Ancāns

Onkologs

Onkoloģiskās saslimšanas senioriem – vai, kad un kā veikt diagnostiku. Zaļais koridors Kādiem simptomiem pievērst uzmanību – kas var liecināt par onkoloģisku saslimšanu? Skrīnings, citi izmeklējumi, zaļais koridors praksē.
14:00-14:35 Gundega Rudzīte-Aņiščenko

Uztura speciāliste

 

Ēd, kusties, priecājies! Kā un kāpēc aizstāt neveselīgos gaļas izstrādājumus ar veselīgām uzkodām.

 

14:40-15:15 Ilze Maksima

Narkoloģe

Atkarību risks – kā tas skar mani un manu ģimeni Atkarību veidošanās mehānismi. Riska faktori. Ko varam darīt, lai maksimāli pasargātu savu ģimeni no atkarību slazda?

 

15:20-15:55 Kristīne Tiškus

Ergoterapeits

Senioru kritienu riski mājas apstākļos Kas jāzina senioriem un viņu tuviniekiem par iespējamiem  kritieniem mājas apstākļos? Kā pielāgot vidi, lai riskus samazinātu.

 

16:00-16:35 Ineta Grīsle

Pulmonoloģe

Elpojiet dziļi – plaušu veselības profilakse senioriem

 

Kādi pasākumi ikdienā veicami plaušu veselības uzturēšanai.
16:40-17:15 Liene Smane

pediatre

Bērns bieži slimo – ko darīt?

Kāpēc bērni, uzsākot dārziņa gaitas, daudz slimo? Cik bieži slimot ir norma? Kā vecākiem psiholoģiski to vieglāk pārdzīvot? Ko atrisina vakcīnas?

UZTURA MEISTARKLAŠU LAIKI:

13:00-13:45

14:00-14:45

15:00-15:45

16:00-16:45

Piesakoties lūgums norādīt interesējošo meistarklases laiku!