07.09.2017.

Pavadi brīvdienu aktīvās izklaidēs – nāc uz veselīga dzīvesveida dienu Lucavsalā!

veseliga_dzivesveida_diena

 

Gan medijos, gan ārstu kabinetos arvien vairāk tiek uzsvērta veselīga dzīvesveida nozīme – tas palīdz justies labi, izvairīties no dažādām kaitēm un nenovecot. Taču kā neapjukt piedāvājumā, ar ko sākt un ko paturēt prātā, sperot pirmos soļus aktivitāšu pasaulē? Nāc sestdien, 16. septembrī uz Lucavsalu no plkst. 12.00 – 17.00, lai visu uzzinātu, pamēģinātu un arī aktīvi izklaidētos!

Pasākumā visas dienas garumā būs pieejams plašs aktivitāšu spektrs gan tiem, kuri vēlas kārtīgi izskrieties un izlēkāties sporta spēlēs, gan tiem, kuriem interesē iespēja gūt informāciju un izglītoties. Veikborda mājā ikviens interesents varēs noklausīties ārstu lekcijas par dažādām tēmām – ar veselīgiem un praktiskiem ieteikumiem dalīsies kardiologs, uztura speciālists, fizioterapeits, ergoterapeits, onkologs un citi profesionāļi. Ar  visiem ārstiem klātienē varēs arī aprunāties un uzdot interesējošos jautājumus.

Savukārt eksprestestu teltī pasākuma dalībnieki varēs bez maksas noteikt glikozes un holesterīna līmeni asinīs, izmērīt asinsspiedienu, svaru un garumu, kā arī pārbaudīt plaušu veselību ar spirogrāfu. Ārsti iesaka šīs pārbaudes veikt vismaz reizi gadā, tādēļ Veselīga dzīvesveida dienā varēs apvienot izklaidējošo un lietderīgo!

Tikmēr uz lielās skatuves notiks dažādi paraugdemonstrējumi – piedalīsies gan BMX braucēji, gan deju un austrumu cīņu kolektīvi. Pasākuma laikā notiks arī divas kopīgās vingrošanas, tādēļ ikviens tiek aicināts ierasties ērtā apģērbā, lai varētu kārtīgi izkustēties. Netālu esošajā Zvaigžņu teltī varēs arī satikt, iztaujāt un aprunāties ar treneriem, ārstiem un citiem veselīga dzīvesveida speciālistiem. Ja apsver domu par kādu sporta vai vingrošanas veidu, tomēr nezini, kā to uzsākt (vai vienkārši nevari saņemties) – šī ir iespēja uzzināt visu par to, kur, kad un kā labāk darīt.

Lielākā izkustēšanās gan solās būt dažādu sporta biedrību un aktīvā tūrisma centra “Eži” rīkotajās sporta spēlēs – plašajā piedāvājumā ikviens atradīs savām vēlmēm un fiziskajai sagatavotībai piemērotākās aktivitātes. Visā pasākuma teritorijā norisināsies gan stafetes nopietniem sportotājiem ar celšanu, nešanu, lēkšanu un pievilkšanos, gan  bērnu pasākumi, gan arī dambretes un šaha sacensības. Sadarbībā ar Latvijas Kērlinga asociāciju varēs pamēģināt kērlinga spēli un uzzināt vairāk par šo neparasto sporta veidu. Pasākumā ar savām aktivitātēm piedalīsies arī Valsts sporta medicīnas centrs, Latvijas Sarkanais Krusts un citas organizācijas.

Ieeja pasākumā ir bez maksas, taču apmeklētāji tiek aicināti reģistrēties info teltī pie pasākuma ieejas, lai varētu saņemt balvas. Veselīga dzīvesveida diena ir bērniem un ģimenēm draudzīgs pasākums, tāpēc aicinām ikvienu apģērbties ērti un pavadīt aktīvu sestdienu!

Tiekamies Lucavsalā 16. septembrī!